W sobotę utrzymają się chmury i przejaśnienia! – prognoza na 23 lutego

Przez weekend wpływ na pogodę w kraju nadal będzie mieć wyż znad Niemiec. Poza tym w dalszym ciągu będzie też napływać chłodne i na ogół dość wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju będzie dość pogodnie i bez opadów oraz między innymi na zachodzie i w północnej części Polski utrzyma się duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. W dodatku w wielu miejscach niewykluczone są też liczne marznące mgły lub zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -2°C. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal wyraźnie będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże aż 1042 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i też bez opadów. Poza tym w wielu miejscach Polski i na Wybrzeżu w dalszym ciągu mogą również rozwijać się liczne marznące mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +5°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie mocno się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże aż 1045 hPa.

Comments are closed.