W piątek wystąpi mróz oraz przelotny śnieg i deszcz! – prognoza na 22 lutego

W ciągu najbliższej doby pogodę w kraju będzie kształtować wyż znad Bałtyku. W związku z tym do Polski będzie też napływać o wiele chłodniejsze i między innymi również mroźne oraz dość wilgotne powietrze z północnego-wschodu i wschodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno oraz mglisto i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie i południowym-zachodzie Polski niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C/-8°C częściowo na północy w Centrum i na wschodzie do -1°C/+6°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na Pomorzu i północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -10°C/-5°C na południu w Centrum i na północnym-wschodzie do -3°C/+1°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Comments are closed.