W czwartek wystąpią opady mieszane i mgły! – prognoza na 21 lutego

W ciągu najbliższej doby i z początkiem weekendu na pogodę w kraju będzie oddziaływać wyż znad Bałtyku.  Poza tym utrzymają się liczne chmury i wrócą opady mieszane. W zamian tego do Polski nadal napływać będzie też chłodne oraz na ogół dość ciepłe i wilgotne powietrze z północnego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju na ogół będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W dodatku pojawią się przelotne marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz lokalnie mogą wystąpić mgły i niezbyt liczne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne o zmiennym natężeniu opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Dodatkowo na zachodzie kraju niewykluczone będą również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C/+10°C na północy w Centrum i na wschodzie do +12°C/+13°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.