W środę będzie pochmurno i lokalnie może zagrzmieć! – prognoza na 20 lutego

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie pod wpływem wyżu znad Włoch i niżu znad północno-zachodniej Rosji. Poza tym utrzymają się przelotne opady konwekcyjne i lokalne burze oraz między innymi napływać też będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły oraz utrzyma się duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się między innymi przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu w porywach do 60-85 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie nadal się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będzie mglisto oraz między innymi na dużym obszarze Polski utrzyma się duże na ogół zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.