We wtorek będzie ciepło i lokalnie mogą wystąpić Burze! – prognoza na 19 lutego

W ciągu najbliższej doby pogodę w kraju będzie kształtować niż znad Morza Norweskiego z frontem atmosferycznym. W związku z tym na zachodzie i północy Polski zaczną pojawiać się przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Poza tym nadal będzie napływać dość ciepłe i na ogół nieco wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie mglisto oraz między innymi dość pogodnie i pochmurno z przejaśnieniami. Poza tym padać również nie będzie. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły lub zamglenia oraz będzie dość pogodnie i między innymi utrzyma się duże i na ogół umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie i północy kraju występować będą dodatkowo przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i na ogół przez cały dzień bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C/+13°C na północy w Centrum i na wschodzie do +15°C/+18°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski i w górach. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.