W tygodniu na ogół pochmurno i mglisto! – prognoza na 18 lutego

Z początkiem tygodnia obszar kraju nadal będzie pod wpływem wyżu znad Ukrainy i Białorusi. Poza tym będzie też napływać między innymi dość ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze i nad samym morzem rozwijać będą się liczne marznące mgły oraz wystąpi między innymi umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy w Centrum i na wschodzie niewykluczone będą dodatkowo przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być dość pogodnie i na ogół bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +3°C. Wiatr będzie słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie mglisto. Poza tym w wielu miejscach Polski utrzyma się też umiarkowane i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północnym-wschodzie niewykluczone będą przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+7°C na północy w Centrum i na wschodzie do +8°C/+9°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.