W niedziele będzie ciepło i wrócą liczne chmury! – prognoza na 17 lutego

W ciągu najbliższej doby i z początkiem nowego tygodnia na pogodę w kraju w dalszym ciągu będzie oddziaływać wyż znad południowej części Europy i Czech. W związku z tym nadal do Polski będzie między innymi napływać ciepłe oraz dość chłodne i umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie mglisto oraz utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie pogodnie i większości też bez chmur powinno być na południu oraz między innymi na południowym-wschodzie i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z zachodu i południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie mieć lekki spadek i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski przeważnie utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na północy oraz częściowo na zachodzie w Centrum i na wschodzie kraju występować mogą przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno dość pogodnie i bez opadów. Poza tym w wielu miejscach i nad samym morzem niewykluczone będą między innymi liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C/+10°C na północy i w Centrum do +12°C/+15°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie mieć lekki wzrost i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.