W sobotę wystąpią rozpogodzenia i mgły! – prognoza na 16 lutego

Przez weekend obszar kraju nadal będzie pod wpływem wyżu znad południowej części Europy. W związku z tym do Polski będzie też napływać dość ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze i nad samym morzem będzie mglisto oraz utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północnym-wschodzie i południowym-wschodzie niewykluczone będą między innymi przelotne słabe opady marznącego deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany z południowego-zachodu oraz z zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia w całym kraju i nad samym morzem nadal mogą występować liczne mgły lub zamglenia oraz między innymi będzie dość pogodnie i miejscami też utrzyma się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach i na Wybrzeżu padać również nie powinno. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C/+12°C na północy w Centrum i na wschodzie do +9°C/+15°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie w dalszym ciągu słaby i umiarkowany z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.