W piątek będzie dość ciepło i wystąpią liczne mgły! – prognoza na 15 lutego

Przez weekend na pogodę w kraju w dalszym ciągu będzie oddziaływać wyż i między innymi napływać też będzie chłodne oraz dość ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu Europy. Poza tym w wielu miejscach utrzymają się liczne mgły i częściowe przejaśnienia.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego miejscami mogą też występować przelotne słabe opady marznącego deszczu lub mżawki  i dość gęste mgły. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie mglisto oraz utrzyma się duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym na południu oraz częściowo w Centrum i na wschodzie Polski mogą pojawić się przelotne opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.