W czwartek wystąpią opady marznące i liczne mgły! – prognoza na 14 lutego

W ciągu najbliższej doby pogodę w kraju cały czas będzie kształtować wyż. W związku z tym do Polski będzie też napływać chłodne oraz na ogół dość ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym utrzymają się miejscami opady marznące i większe przejaśnienia.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku przeważnie będzie pochmurno i z częściowymi przejaśnieniami. W zamian tego występować będą również przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na północy Polski. W dodatku w wielu miejscach i nad morzem mogą też rozwijać się liczne marznące mgły lub zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie również rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W dodatku mogą też utrzymywać się liczne marznące mgły i zamglenia. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na północnym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+7°C na wschodzie w Centrum i częściowo na Pomorzu do +8°C/+11°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

 

Comments are closed.