W środę wystąpią przejaśnienia i opady mieszane! – prognoza na 13 lutego

W ciągu najbliższej doby i w kolejnych dniach obszar kraju będzie pod wpływem wyżu znad Alp i Czech. W związku z tym do Polski nadal napływać będzie między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze i nad samym morzem przeważnie będzie dość pogodnie oraz utrzyma się duże i zmienne zachmurzenie. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. W dodatku niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i w północnej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nad obszarem Polski i nad samym morzem przeważnie występować będzie też zmienne i na ogół duże zachmurzenie z w większymi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być w Centrum i częściowo na północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie wyraźnie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.