We wtorek możliwe będą lokalne burze śnieżne! – prognoza na 12 lutego

W ciągu najbliższej doby obszar kraju znajdzie się pod wpływem wyżu znad zachodniej części Europy. W związku z tym napływać między innymi też będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu. Poza tym na dużym obszarze Polski niewykluczone są dodatkowo lokalne burze śnieżne.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami oraz pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W dodatku niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C  do 0°C . Wiatr będzie na ogół umiarkowany i porywisty z północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne o zmiennym natężeniu opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północnym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.