W poniedziałek możliwe są lokalne burze i przejaśnienia! – prognoza na 11 lutego

Z początkiem tygodnia początkowo w kraju pogodę jeszcze kształtować będzie niż znad Finlandii z frontem atmosferycznym, który między innymi przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Poza tym do Polski będzie już napływać o wiele chłodniejsze i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno oraz występować będą przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. W dodatku na zachodzie i północy Polki niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr będzie silny i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz lokalnie mogą wystąpić burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Comments are closed.