W niedziele spadnie deszcz i wystąpi silny wiatr! – prognoza na 10 lutego

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie w zasięgu niżu znad Skandynawii z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski będzie między innymi też napływać ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze kraju i nad samym morzem będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady deszczu oraz możliwe będą dodatkowo lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +4°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +9°C stopni. Wiatr będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.