W weekend będzie dość ciepło i lokalnie wystąpią Burze! – prognoza na 9 lutego

Przez weekend wpływ na pogodę w kraju będzie mieć niż znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych, który między innymi przyniesie ze sobą opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz lokalne burze z gradem. Poza tym do Polski będzie nadal napływać dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju utrzyma się duże i na ogół umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północy Polski możliwe będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze początkowo do godzin porannych powinno być dość pogodnie i bez opadów. W dodatku niewykluczone są między innymi liczne mgły i zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 50/80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na obszarze Polski i nada samym morzem nadal utrzyma się duże i miejscami umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz na zachodzie i między innymi też na północy w Centrum i częściowo na południu kraju możliwe będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów powinno być w Małopolsce i na Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+7°C częściowo na północy w Centrum i na wschodzie do +8°C/+10°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu w porywach do 70/95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.