W piątek wystąpi silny wiatr i pojawią się opady marznące! – prognoza na 8 lutego

Przez weekend pogodę w kraju będzie kształtować niż znad Szkocji i Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym nad obszar Polski w dalszym ciągu będzie między innymi napływać chłodne oraz też cieplejsze i wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na południu i wschodzie Polski. Poza tym w wielu miejscach mogą również rozwijać się liczne marznącego mgły lub zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół dość silny i porywisty z południowego-zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne lekko też spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą dodatkowo przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz lokalnie mogą rozwijać się mgły lub zamglenia. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno początkowo być częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C/+5°C na północy w Centrum i na wschodzie do +6°C/+8°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne nadal pomału będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.