W czwartek wystąpią przejaśnienia i opady mieszane! – prognoza na 7 lutego

W ciągu najbliższej doby i przez weekend na pogodę w kraju będzie oddziaływać niż znad Atlantyku z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski nadal napływać będzie między innymi dość ciepłe oraz na ogół też zimne i wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. W związku z tym odczujemy znaczne nasilenie wiatru oraz występować będą opady konwekcyjne i lokalne burze.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego na północy oraz w Centrum i na wschodzie nadal występować będą przelotne opady marznącego deszczu i też deszczu ze śniegiem oraz śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i południu Polski. Poza tym w wielu miejscach niewykluczone są między innymi liczne marznące mgły lub zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby i dość silny z południa i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem w całym kraju nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym na zachodzie i północy Polski w dalszym ciągu występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju do końca dnia powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

Comments are closed.