W środę miejscami popada i wyjdzie zza chmur słońce! – prognoza na 6 lutego

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie w zasięgu wyżu znad Karpat. Poza tym do Polski w dalszym ciągu będzie też napływać zimne i na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy. W związku z tym w wielu miejscach utrzymają się liczne przejaśnienia i opady mieszane.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju przeważnie występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na północy Polski i Wybrzeżu niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na południu i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie na ogół się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na północy w Centrum i na wschodzie kraju oraz na Wybrzeżu występować w dalszym ciągu będzie przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W dodatku niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie dość pogodnie i na ogół bez opadów powinno być na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

 

Comments are closed.