We wtorek wystąpią opady mieszane i przejaśnienia! – prognoza na 5 lutego

W ciągu najbliższej doby obszar kraju będzie pod wpływem wyżu znad Alp. W związku z tym do Polski nadal napływać będzie zimne oraz na ogół dość ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym w wielu miejscach w dalszym ciągu utrzyma się sporo chmur oraz między innymi występować będą też przelotne  opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na Pomorzu. W dodatku w wielu miejscach niewykluczone są też liczne marznące mgły, które osadzać mogą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu oraz w porywach na Wybrzeżu i Pomorzu będzie dochodzić do 50-70 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie występować duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na wschodzie oraz między innymi też na zachodzie i w północnej części Polski występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południu w Centrum i częściowo również na północnym-wschodzie kraju. W dodatku w wielu miejscach niewykluczone są między innymi liczne marznące mgły lub zamglenia, które osadzać mogą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr będzie nadal słaby i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.