W poniedziałek wystąpią opady mieszane i przejaśnienia! – prognoza na 4 lutego

W tygodniu pogodę w kraju będzie kształtować wyż znad Litwy i zachodniej Rosji. Poza tym nadal będzie między innymi napływać zimne i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. W związku z tym w wielu miejscach sprzyjać będą korzystne warunki na rozwój burz śnieżnych lub komórek konwekcyjnych.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami oraz występować będą między innymi przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. W dodatku częściowo na zachodzie i północy kraju niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne i też marznące mgły, które powodować będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do 0°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W dodatku częściowo na północy Polski i Wybrzeżu niewykluczone mogą być pojedyncze lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie dość pogodnie i na ogół bez opadów powinno być na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.