W niedziele sypnie śnieg i utrzyma się ocieplenie! – prognoza na 3 lutego

W ciągu najbliższej doby obszar kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem niżu znad Bałtyku i Włoch z frontem atmosferycznym. Poza tym wystąpią liczne chmury oraz między innymi dość obfite opady mokrego śniegu i marznącego deszczu. W zamian tego do Polski nadal będzie dodatkowo napływać zimne oraz na ogół dość ciepłe i wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południa Europy.  

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W dodatku pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedyne bez opadów powinno być częściowo na południu Polski. Dodatkowo w wielu miejscach niewykluczone są liczne marznące mgły lub zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C . Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami oraz dodatkowo występować będą też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być w Centrum i na wschodzie kraju. W dodatku niewykluczone są liczne marznące mgły lub zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C/+6°C na północy i zachodzie do +7°C/+13°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.