W weekend wróci ocieplenie i spadnie marznący deszcz! – prognoza na 2 lutego

Przez weekend na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie niż znad Niemiec z frontem atmosferycznym. Poza tym do Polski będzie też napływać nieco cieplejsze i na ogół chłodne oraz wilgotne między innymi powietrze z południowego-zachodu i południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju nadal będzie pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na zachodzie Polski. W dodatku w wielu miejscach niewykluczone są również liczne marznące mgły lub zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą ze wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski będzie sporo chmur oraz występować będą dodatkowo przelotne opady marznącego deszczu lub mżawki oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południu kraju. Poza tym w wielu miejscach mogą utrzymywać się liczne marznące mgły lub zamglenia, które będą powodować szadź. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+6°C na północy i zachodzie do +8°C/+10°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr nadal będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

Comments are closed.