W piątek wyjdzie zza chmur słońce i powieje silny wiatr! – prognoza na 1 lutego

Z początkiem nowego miesiąca na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie niż znad Niemiec. Poza tym do Polski między innymi napływać będzie też zimne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy. W związku z tym w wielu miejscach utrzymają się przejaśnienia i dodatkowo wystąpią przelotne opady mieszane i silny wiatr.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i południu Polski. Dodatkowo niewykluczone są między innymi liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do -1°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na obszarze kraju i nad samym morzem w dalszym ciągu utrzyma się duże i na ogół umiarkowane zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północny oraz w Centrum i na wschodzie Polski występować mogą przelotne opady deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu.  Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.