W czwartek pochmurno i z opadami mieszanymi! – prognoza na 31 stycznia

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie w zasięgu niżu znad Niemiec. Poza tym do Polski między innymi napływać będzie też zimne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy. W dodatku utrzymają się opady mieszane oraz możliwe będą liczne marznące mgły i zamglenia.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach utrzymają się przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu oraz marznące mgły lub zamglenia, które powodować będą szadź. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie oraz między innymi na południowym-zachodzie i częściowo też na północny Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do -1°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na obszarze całej Polski utrzyma się  duże i miejscami umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie oraz częściowo na południu i północnym-wschodzie kraju. W dodatku mogą też utrzymywać się liczne marznące mgły lub zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

 

Comments are closed.