W środę będzie się przejaśniać i miejscami popada! – prognoza na 30 stycznia

W ciągu najbliższej doby i między innymi do końca tygodnia wpływ na pogodę w kraju będzie mieć niż znad Wysp Brytyjskich. Poza tym do Polski nadal napływać będzie zimne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone mogą być między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -1°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na obszarze całego kraju utrzyma się nadal duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami oraz będzie w większości bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu pojawią się nad samym morzem oraz między innymi na południu w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +2°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.