We wtorek możliwe są burze śnieżne i opady mieszane! – prognoza na 29 stycznia

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie pod wpływem niżu znad Bałtyku z frontem atmosferycznym. W związku z tym na dużym obszarze sprzyjać będą korzystne warunki na rozwój komórek konwekcyjnych i burz śnieżnych. Poza tym do Polski będzie między innymi napływać zimne i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu pochodzenia polarno morskiego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzać mogą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół słaby i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 995 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się na ogół duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W dodatku w wielu miejscach niewykluczone mogą być między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40/60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.