W tygodniu wrócą opady marznące i przejaśnienia! – prognoza na 28 stycznia

W ciągu kolejnej doby na pogodę w kraju na nowo zacznie oddziaływać niż znad Danii z frontem atmosferycznym. Poza tym do Polski nadal napływać będzie między innymi zimne i na ogół też wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady marznącego deszczu i śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na południu i południowym-wschodzie Polski. Dodatkowo w wielu miejscach i na Wybrzeżu niewykluczone są między innymi liczne marznące mgły lub zamglenia, które powodować będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +1°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południa i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu na ogół pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach Polski i nad samym morzem występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny z południa i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Comments are closed.