W niedziele utrzymają się opady mieszane i chmury! – prognoza na 27 stycznia

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie niż znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym występować będą między innymi opady mieszane, które spowodują liczne oblodzenia dróg i chodników. W dodatku do Polski napływać też będzie nieco cieplejsze oraz na ogół zimne i wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.  

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -11°C do 0°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz pojawią się też przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +5°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu w porywach do 40/60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 998 hPa.

 

Comments are closed.