W weekend wróci lekka odwilż i spadnie też śnieg! – prognoza na 26 stycznia

Przez weekend wpływ na pogodę w kraju będzie mieć niż znad Szkocji i Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych. W związku z tym w wielu miejscach wrócą opady konwekcyjne i między innymi śnieg o zmiennym natężeniu. Poza tym do Polski będzie miedzy innymi napływać zimne i na ogół mroźne i też wilgotne powietrze ze wschodu i południowego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo w północnej części województwa Pomorskiego. W dodatku niewykluczone są liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzać mogą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -20°C do -7°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i zmienny z przewagą wiejący od zachodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +4°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie wyraźnie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

 

 

Comments are closed.