W piątek utrzyma się całodobowy mróz i śnieg! – prognoza na 25 stycznia

W ciągu najbliższej doby i przez weekend na pogodę w kraju będzie oddziaływać niż znad Włoch i Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą na ogół opady śniegu o zmiennym natężeniu. Poza tym do Polski nadal napływać będzie mroźne i dodatkowo wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południowego-zachodu Europy. 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się duże oraz na ogół umiarkowane i małe zachmurzenie. W zamian tego w wielu miejscach Polski występować będą też przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie oraz częściowo w północnej części kraju. W dodatku niewykluczone są między innymi liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -16 do -8 stopni. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz lokalnie na Pomorzu i częściowo też na zachodzie kraju możliwe są większe przejaśnienia. Poza tym występować będą też przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -10 do -4 stopni. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany ze wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.