W czwartek spadnie śnieg i utrzyma się mróz! – prognoza na 24 stycznia

W ciągu najbliższej doby początkowo nad obszarem kraju pogodę kształtować będzie wyż. W związku z tym do Polski nadal napływać będzie miedzy innymi mroźne i na ogół dość wilgotne powietrze ze wschodu Europy. Poza tym utrzymają się liczne chmury oraz przejaśnienia i dodatkowo spadnie też śnieg.

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze kraju i nad samym morzem utrzyma się na ogół duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach występować będą między innymi przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na zachodzie i częściowo na północy Polski. Dodatkowo niewykluczone są też liczne marznące mgły i zamglenia, które lokalne mogą osadzać szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -20 do -10 stopni. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia na przeważającym obszarze Polski nadal będzie pochmurno oraz utrzyma się duże i zmienne zachmurzenie. Poza tym w wielu miejscach występować będą też przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i częściowo na północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -7 do -3 stopni. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany ze wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

Comments are closed.