W środę utrzyma się całodobowy mróz i przejaśnienia! – prognoza na 23 stycznia

W ciągu najbliższej doby na pogodę w kraju będzie oddziaływać niż znad Włoch. Poza tym do Polski nadal napływać będzie zimne i na ogół też mroźne oraz dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu. W związku z tym na dużym obszarze utrzyma się całodobowy mróz i między innymi liczne chmury. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze naszego kraju i nad samym morzem na ogół będzie dość pogodnie oraz pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Dodatkowo niewykluczone mogą być liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -20/-12 w górach i na południu do -11/-3 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne lekko też spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami oraz powinno być też bez opadów. Poza tym niewykluczone będą dodatkowo liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzać mogą szadź. Temperatura powietrza wyniesie od -7 do 0 stopni. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.