W poniedziałek miejscami wyjdzie słońce i spadnie śnieg! – prognoza na 21 stycznia

Z początkiem tygodnia wpływ na pogodę w kraju nadal będzie mieć wyż. W związku z tym do Polski w dalszym ciągu napływać między innymi będzie zimne i na ogół też mroźne oraz umiarkowanie wilgotne i suche powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze kraju i nad samym morzem będzie dość pogodnie oraz utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na Wybrzeżu oraz między innymi częściowo na północy występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone mogą być między innymi lokalne burze śnieżne lub z gradem. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -18 do +3 stopni. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nieznacznie będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie dość pogodnie oraz utrzyma się duże i między innymi umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północy oraz nad samym morzem i we wschodniej części kraju występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w gminach nadmorskich niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze Polski do końca dnia powinno być bez opadów. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -3 do +2 stopni. Wiatr będzie słaby i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.