W niedziele miejscami popada śnieg i wyjdzie słońce! – prognoza na 20 stycznia

W ciągu najbliższej doby i między innymi z początkiem tygodnia na pogodę w kraju będzie oddziaływać wyż znad Ukrainy. W zamian tego nadal napływać będzie o wiele zimniejsze oraz na ogół mroźne i wilgotne powietrze prosto z północy i północnego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski i nad samym morzem będzie na ogół pochmurno oraz utrzyma się też duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez większych opadów. Dodatkowo będą miejscami też rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzać mogą szadź. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -7 do +1 stopnia. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się duże i zmienne zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym nad samym morzem oraz częściowo na północy i południowy-wschodzie Polski nadal występować będą przelotne opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad Bałtykiem i w gminach nadmorskich niewykluczone będą też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Natomiast na pozostałym obszarze kraju powinno być na ogół dość pogodnie i bez opadów. W zamian tego wielu miejscach mogą również utrzymywać się między innymi liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -1 do +3 stopni. Wiatr nadal będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i w południe  w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.