Weekend przyniesie liczne przejaśnienia i opady śniegu! – prognoza na 19 stycznia

Przez weekend na pogodę w całym kraju będzie oddziaływać wyż. W związku z tym do Polski systematycznie zacznie napływać już o wiele zimniejsze oraz umiarkowanie wilgotne i mroźne powietrze z północnego-wschodu Europy. Poza tym na dużym obszarze wrócą liczne przejaśnienia i między innymi symboliczne opady śniegu oraz dodatkowo całodobowy mróz.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze kraju i nad samym morzem będzie na ogół dość pogodnie oraz lokalnie może pojawić się umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach występować będą też przelotne symboliczne opady śniegu. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie Polski. Poza tym niewykluczone są między innymi liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzać mogą szadź. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -7 do +1 stopnia. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie na ogół dość pogodnie oraz utrzyma się między innymi duże i zmienne zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Poza tym na Wybrzeżu i częściowo też na Pomorzu mogą przechodzić przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem oraz niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -1 do +3 stopni. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się lekko wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Comments are closed.