W piątek wystąpią opady mieszane i burze śnieżne! – prognoza na 18 stycznia

Z początkiem weekendu na pogodę w kraju będzie oddziaływać niż znad zachodniej Rosji z frontem atmosferycznym, który między innymi przyniesie ze sobą opady mieszane i lokalne burze śnieżne. Poza tym nad obszar Polski nadal będzie napływać zimne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.  

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego utrzymają się też przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu oraz lokalnie mogą wystąpić burze z gradem lub śnieżne. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -2 do +1 stopnia. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1000 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą nadal przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone mogą być też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -1 do +3 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 50/60 km/h. Zaś ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.