W czwartek wystąpi silny wiatr i lokalne burze! – prognoza na 17 stycznia

W ciągu najbliższej doby obszar kraju będzie na ogół pod wpływem niżu znad Bałtyku z frontem atmosferycznym, który między innymi przyniesie ze sobą intensywne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i lokalne burze z gradem. Poza tym do Polski nadal napływać będzie dość ciepłe i na ogół też chłodne oraz wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego występować będą dodatkowo przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz lokalnie z gradem mogą wystąpić burze. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południowym-zachodzie Polski. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +1 do +5 stopni. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na obszarze całej Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się duże i na ogół też umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone mogą być też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Podkarpaciu. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +4 do +7 stopni. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa w porywach do 60/115 km/h. Zaś ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Comments are closed.