W środę silny wiatr nie odpuści i możliwe są burze! – prognoza na 16 stycznia

W ciągu najbliższej doby wpływ na pogodę w kraju nadal będzie mieć niż znad Finlandii i zachodniej Rosji. W związku z tym sprzyjać będą w dalszym ciągu korzystne warunki na rozwój konwekcji i burz śnieżnych. Poza tym do Polski będzie też napływać nieco cieplejsze i na ogół chłodne oraz wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się duże i na ogół umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -6/-4 na północnym-wschodzie i wschodzie do -3/+6 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +4 do +7 stopni. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 70/95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.