We wtorek również możliwe są burze śnieżne i silny wiatr! – prognoza na 15 stycznia

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie w oddziaływaniu wtórnego niżu znad Finlandii i zachodniej części Rosji z frontem atmosferycznym. Poza tym do Polski w dalszym ciągu będzie napływać dość ciepłe i na ogół też zimne oraz wilgotne powietrze z północnego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich. W związku z tym sprzyjać będą między innymi korzystne warunki na rozwój kolejnej konwekcji i burz śnieżnych.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami oraz występować będą też przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -7 do +1 stopnia. Wiatr będzie dość silny i porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu oraz w porywach może dochodzić do 70/90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na obszarze kraju i nad samym morzem pojawi się też duże i na ogół umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą nadal przelotne deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -1 do +6 stopni. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Comments are closed.