W tygodniu nadal możliwe są burze śnieżne i silny wiatr! – prognoza na 14 stycznia

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie w zasięgu niżu znad Finlandii i zachodniej Rosji z systemem frontów atmosferycznych. W zamian tego na dużym obszarze Polski i Wybrzeżu w dalszym ciągu sprzyjać będą korzystne warunki na rozwój komórek konwekcyjnych i burz śnieżnych. Poza tym napływać będzie między innymi zimne i na ogół też wilgotne oraz niestabilne i chwiejne powietrze z północnego-zachodu pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami oraz występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na dużym obszarze Polski i Wybrzeżu nadal możliwe są lokalne burze z gradem i śnieżne. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +1 do +4 stopni. Wiatr będzie na ogół silny i porywisty z zachodu oraz ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południa oraz powodować będzie miejscami silne zawieje lub zamiecie śnieżne. Ciśnienie atmosferyczne będzie nadal spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże aż 981 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie pojawi się duże i na ogół umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu oraz lokalnie niewykluczone mogą być burze śnieżne lub z gradem. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +1 do +3 stopni. Wiatr będzie też silny i porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu w porywach do 70/90 km/h. Zaś ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 987 hPa.

Comments are closed.