W sobotę wrócą opady mieszane i lokalne burze! – prognoza na 12 stycznia

Przez weekend na pogodę w kraju będzie oddziaływać niż znad północnej Skandynawii z frontem atmosferycznym. Poza tym do Polski nadal napływać będzie zimne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu, które objawi się rozwojem kolejnych komórek konwekcyjnych lub burz śnieżnych. 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -8 do +3 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu oraz lokalnie na zachodzie i Wybrzeżu możliwe są burze z gradem lub śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od 0 do +3 stopni. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.