W niedziele powieje silny wiatr i możliwe są burze! – prognoza na 13 stycznia

W ciągu najbliższej doby obszar kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem niżu znad Skandynawii z frontem atmosferycznym. W związku z tym do Polski nadal napływać też będzie chwiejne oraz między innymi niestabilne chłodne i na ogół wilgotne dość ciepłe powietrze pochodzenia polarno-morskiego o cechach morskich.

                                                                               Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne o zmiennym natężeniu marznące opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -5 do +4 stopni. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie nadal spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na obszarze całej Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie i częściowo na północy naszego kraju niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +2 do +8 stopni. Wiatr będzie silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu, który w porywach może dochodzić do 70/90 km/h. Zaś ciśnienie atmosferyczne nadal będzie wyraźnie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 996 hPa.

Comments are closed.