W czwartek utrzymają się opady mieszane i przejaśnienia! – prognoza na 10 stycznia

W ciągu najbliższej doby obszar kraju początkowo będzie pod wpływem wyżu znad Litwy. W związku z tym do Polski nadal napływać będzie zimne i na ogół mroźne oraz wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy. Poza tym w wielu miejscach na nowo będą rozwijać się liczne komórki konwekcyjne a nawet lokalne burze, które przyniosą ze sobą opady mieszane i śnieg. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -10 do +3 stopni. Wiatr północno-wschodni i zmienny oraz nadal umiarkowany i początkowo też dość silny i porywisty nad Bałtykiem w porywach do 50/80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na obszarze całej Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i miejscami z większymi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na północnym-zachodzie kraju i być może też nad Bałtykiem niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -7/-6 na północnym-wschodzie i wschodzie do -1/+3 stopni termometry pokażą a pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.