W środę utrzymają się opady konwekcyjne i chmury! – prognoza na 9 stycznia

W ciągu najbliższej doby obszar kraju nadal będzie w zasięgu niżu, który przemieści się i ulokuje nad obszarem naszego kraju. Poza tym znajdziemy się też w zasięgu kolejnych opadów konwekcyjnych, które przyniosą ze sobą deszcz ze śniegiem i lokalne burze. W zamian tego będzie między innymi napływać chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem będzie nadal pochmurno oraz pojawią się przelotne opady konwekcyjne w tym deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem i śnieżne. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -1 do +4 stopni. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne będzie też spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 994 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie nadal pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone będą lokalne burze z gradem i śnieżne. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od 0 do +4 stopni. Wiatr zmienny z przewagą od południowego-wschodu i wschodu oraz na ogół będzie umiarkowany i początkowo też porywisty na Wybrzeżu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 997 hPa.

Comments are closed.