We wtorek powieje silny wiatr i możliwe są lokalne burze! – prognoza na 8 stycznia

W ciągu najbliższej doby wpływ na pogodę w kraju będzie mieć niż znad Bałtyku z frontem atmosferycznym, który od zachodu przyniesie ze sobą opady deszczu oraz deszcz ze śniegiem i niewykluczone lokalne burze. Poza tym do Polski będzie nadal napływać dość ciepłe oraz na ogół zimne i między innymi wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach występować będą nadal przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Jedynie częściowo na zachodzie oraz też na północnym-zachodzie i Wybrzeżu nasunie się dynamiczny front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą silne przelotne i ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Poza tym w tej części kraju niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem i śnieżne, powodujące miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. Zaś dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na południowym-zachodzie i południu kraju. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -16 do +3 stopni. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie wyraźnie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem będzie na ogół pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad samym morzem i w wielu miejscach niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem i śnieżne. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od 0 do +7 stopni. Wiatr będzie nadal umiarkowany oraz dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.