W tygodniu utrzyma się mróz i opady mieszane! – prognoza na 7 stycznia

W najbliższym czasie nad obszarem kraju pogodę zastąpi wyż, za którym systematycznie i między innymi będzie napływać nadal mroźne i dodatkowo chłodne oraz wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym w wielu miejscach Polski w dalszym ciągu będziemy również w zasięgu opadów mieszanych w tym też śniegu o zmiennym natężeniu. 

                                                               Autor Zdjęcia Ilustracyjnego – Dominik Lorek                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze i nad samym morzem utrzyma się umiarkowane i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz występować nadal będą przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie i południowym-wschodzie kraju. W dodatku niewykluczone są między innymi liczne marznące mgły i zamglenia, które osadzać będą szadź. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -16 do +2 stopni. Wiatr będzie nadal słaby i umiarkowany z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo lekko wzrośnie a później systematycznie zacznie już spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i między innymi wieczorem na obszarze całej Polski i nad samym morzem pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również liczne marznące mgły, które osadzać będą szadź. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -10/-6 na południu i wschodzie do 0/+4 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem. Wiatr będzie zmienny  oraz początkowo umiarkowany i dość silny a pod wieczór i w ciągu doby zacznie na nowo systematycznie mocno się nasilać i w porywach będzie dochodzić do 60/80 km/h, powodując miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. Zaś ciśnienie atmosferyczne pomału będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.