W niedziele utrzymają się opady mieszane i śnieg! – prognoza na 6 stycznia

W ciągu najbliższej doby na obszarze kraju pogodę początkowo zacznie kształtować wyż znad Litwy. Poza tym do Polski nadal napływać będzie zimne i na ogół też mroźne oraz wilgotne powietrze z północy pochodzenia arktycznego o cechach morskich.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego utrzymają się przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem i śnieżne. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -7 do +3 stopni. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu oraz w porywach lokalnie wiał będzie do 50/60 km/h, powodując miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się duże i miejscami umiarkowane zachmurzenie z niewielkimi lub miejscami z większymi przejaśnieniami, które możliwe są częściowo na zachodzie i północnym-zachodzie kraju. Poza tym występować będą przelotne opady marznącego deszczu oraz deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo mogą też wystąpić lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -6 do +3 stopni. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.