W sobotę lokalnie mogą wystąpić burze i spadnie śnieg! – prognoza na 5 stycznia

Przez weekend w kraju pogodę kształtować będzie niż znad Białorusi z frontem atmosferycznym. Poza tym do Polski nadal napływać będzie na ogół zimne i między innymi wilgotne oraz chwiejne i niestabilne powietrze z północy i północnego-zachodu Europy, które w dodatku na przeważającym obszarze i nad Bałtykiem objawi się rozwojem kolejnych komórek burzowych lub konwekcji. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno i też z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego utrzymają się przelotne opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem i deszczu o zmiennym natężeniu, które powodować będą silną gołoledź. Poza tym niewykluczone są również liczne marznące mgły i zamglenia osadzające szadź. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -6 do +3 stopni. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia na obszarze całego kraju i nad samym morzem w dalszym ciągu będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w wielu miejscach Polski i między innymi na Wybrzeżu niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -1 do +6 stopni. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z północy. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.