W piątek popada deszcz ze śniegiem i śnieg! – prognoza na 4 stycznia

W ciągu najbliższej doby obszar kraju początkowo będzie jeszcze pod wpływem wyżu i między innymi w zasięgu też opadów mieszanych o zmiennym natężeniu. Poza tym do Polski w dalszym ciągu napływać będzie zimne i na ogół mroźne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy pochodzenia arktycznego o cechach morskich. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach nadal przechodzić będą przelotne opady śniegu i niewykluczone mogą być lokalne burze śnieżne. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na północnym-wschodzie. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -10 do +2 stopni. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie jeszcze rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz lokalnie pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady śniegu oraz marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -3/-2 na południu i południowym-wschodzie do -1/+5 stopni termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju oraz nad samym morzem i północnym-zachodzie Polski. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie na nowo spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.