W czwartek przez Polskę przejdą burze śnieżne! – prognoza na 3 stycznia

W ciągu najbliższej doby obszar Polski nadal będzie pod wpływem wyżu znad Wysp Brytyjskich. Jedynie wschodnia części kraju znajdzie się w zasięgu płytkiego niżu znad Białorusi z frontem atmosferycznym. W związku z tym w wielu miejscach na nowo będą między innymi rozwijać się liczne komórki konwekcyjne a nawet dodatkowo burze śnieżne, którym towarzyszyć będzie miejscami umiarkowany i silny wiatr. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze i nad samym morzem nadal będzie pochmurno oraz lokalnie pojawi się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą dodatkowo przelotne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Poza tym w wielu miejscach i na Wybrzeżu niewykluczone są lokalne burze śnieżne. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od -9/-6 na południu w Centrum i na wschodzie do -4/+1 stopnia termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski i na północnym-zachodzie. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z północnego-zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne nadal pomału będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z częściowymi przejaśnieniami. Poza tym występować będą nadal przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone mogą być między innymi lokalne burze śnieżne. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od -5 do +3 stopni. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z północy i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu systematycznie będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.